O nás

O NÁS

Kdo jsme a čemu se věnujeme?

Jsme jediný čistě dobročinně založený, apolitický studentský spolek v ČR. Naším posláním je pomáhat těm, kdo si sami pomoci nemohou. Jedná se primárně o tyto cílové skupiny:

  • Děti z dětských domovů
  • Lidé s poruchou autistického spektra
  • Děti v nemocnici a vážně nemocní
  • Senioři v domovech pro seniory
  • Útulky a opuštěná zvířata

Vedle toho podporujeme v rámci Mise naděje Scholar studenty s výběrem témat jejich závěrečných a seminárních prací, které mají smysl, a podporujeme další neziskové organizace zaměřující se na stejné cílové skupiny.

Troška historie

Mise naděje vznikla v roce 2013, v roce 2015 jsme vyhráli celostátní ocenění Gratias Tibi mezi 233 dalšími projekty z celé ČR v nejvyšší kategorii mladých lidí do 30 let a naši představitelé byli nominováni na řadu dalších cen. Od té doby jsme ušli velký kus cesty, realizovali několik celostátních projektů/dobročinných soutěží a pomohli tisícům lidí i zvířat.

Napsali o nás

Slovo zakladatele

„Už mě nebavilo se jen dívat na to, jak kolem nás tolik lidí a zvláště pak dětí doplácí na naši lhostejnost. Chtěl jsem najít systematické a efektivní řešení, kterým bych jim mohl napomoct, a proto jsem za pomoci skvělých lidí kolem mě vytvořil tento studentský spolek. V průběhu času se ukázalo, že i jako dobrovolníci zvládneme vygenerovat velký objem pomoci, srovnatelný s mnohem většími neziskovými organizacemi. Neméně důležitý je však i pozitivní vzor, který představujeme pro další vysokoškolské studenty, kteří jednou třeba budou mít možnosti pomáhat řádově daleko více a budou mít ty správné základy a motivaci od nás. V návaznosti na to také realizujeme projekt Mise naděje Scholar, který se zaměřuje na nadané studenty se zájmem o psaní závěrečných prací na charitativní téma.“

Mise naděje od doby svého založení ušla velký kus!

duben 2013

MYŠLENKA​

Prostou racionální analýzou a rešerší problematiky byla zvolena naše cílová skupina na pomoc (ti, kdo se sami o sebe nemohou postarat a jsou odkázáni na pomoc od ostatních).
únor 2014

ZAČÁTEK​

Oficiální start Mise. Lidé sympatizující myšlenkám Mise (převážně studenti Masarykovy univerzity) postupně přibývali, probíhala pro ně pravidelná setkání s tematikou seberozvoje a pomocné projekty se začaly rozbíhat.
leden 2015

POKRAČUJEME​

Spustili jsme novou sekci našeho webu pro zprostředkovávání užitečných informací v problematice zmírňování projevů autismu. Díky ní tak budeme moct pomáhat i rodinám, které jsou z daleka a jak je známo: Dobrá rada je často cennější, než zlato.
květen 2015

DAR DOBRÉHO SRDCE

Za finanční podpory Spolku absolventů Masarykovy univerzity jsme realizovali velkou celostátní soutěž pro děti ze ZŠ a SŠ Dar dobrého srdce, do které se zapojily desítky škol z celé ČR.
Podzim 2015

POKRAČUJEME

V Misi naděje úspěšně proběhla „generační obměna“ a její aktivity pokračují pravidelně co semestr dál. Chodíme do nemocnice, dětského domova, domovu pro seniory, pořádáme osvětové přednášky, pracujeme na systémových tématech, podporujeme další neziskové organizace. Více informací od 2015 dále najdete na našem Facebooku v historii.
duben 2013 – leden 2014

PŘÍPRAVY​

Jak to ale udělat, aby to mělo smysl? Co zapojit vysokoškoláky? Spojit praxi a dobrou věc? Díky pomoci ochotných profesionálů, zejména pana Mgr. Vlastimila Vitoula, bylo založeno občanské sdružení Mise naděje (nyní Mise naděje, z.s.), do kterého byly právně ukotveny zmíněné ideje.
červen-prosinec 2014

STABILIZACE​

Rozdáváme Růže naděje dětem v nemocnici i lidem s rakovinou. Doučujeme děti v dětském domově, pomáháme dětem s autismem, pořádáme kreativní dílny pro děti v nemocnici, Mikuláše pro dlouhodobě nemocné pacienty, pomáháme útulku Kočičí oáza Holubice, aj.
duben 2015

BĚH PRO TOBÍKA​

Pomáhali jsme organizátorům uspořádat benefiční běh pro Tobíka, chlapce s autismem, kterému dlouhodobě pomáháme. Výtěžek pak Konto bariéry skoro zdvojnásobilo a rodina si mohla dovolit tolik potřebné osobní asistenty.
Jaro 2015

FINANČNÍ GRAMOTNOST

Realizovali jsme první kolo úspěšného projektu zaměřeného na podporu finanční gramotnosti u dětí z dětských domovů za podpory Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity a Exekutorské komory ČR.

Vybrané statistiky

1500+

ČLOVĚKOHODIN DOUČOVÁNÍ DĚTÍ V DD

1000+

ČLOVĚKOHODIN POMOCI AUTISTŮM

16

SPECIÁLNÍCH AKCÍ PRO DĚTI V DD

1500

ROZDANÝCH RŮŽÍ NADĚJE

80

KREATIVNÍCH ČINNOSTÍ PRO DĚTI V NEMOCNICI

31

PŘEKLADŮ ČLÁNKŮ O AUTISMU

20

DOMÁCÍCH UČITELŮ A ASISTENTŮ

200

ČLOVĚKOHODIN NA POMOC ZVÍŘATŮM

5

POMOCI OD PROFESIONÁLŮ DĚTEM Z DĚTSKÉHO DOMOVA

8

ŠKOLENÍ FINANČNÍ GRAMOTNOSTI PRO DĚTI Z DĚTSKÝCH DOMOVŮ

250

AKTIVNÍCH A VYSLOUŽILÝCH DOBROVOLNÍKŮ CELKEM

16483

ODESLANÝCH POHLEDNIC DO 191 DOMOVŮ PRO SENIORY

Každou korunu proměníme na obrovský kus naděje ; )
Budeme rádi, když podpoříte naši činnost.

 

Misi naděje podporují