Online doučování dětí z dětských domovů

O projektu

Již bezmála 10 let realizujeme projekt doučování dětí v dětských domovech a dětí z SOS dětských vesniček.

Na základě našich zkušeností jsme se rozhodli tuto pomoc nabídnout formou online doučování jazyků a kroužku programování i dětským domovům ze všech koutů České republiky.

Vše je samozřejmě bezplatné a vykonávané dobrovolníky a externími lektory, kteří vyučují bez nároku na honorář.

Cizí jazyky

Dětem z dětských domovů jsme schopni nabídnout jazykové kurzy v jazyce anglickém, německém, španělském i francouzském. 

Na pravidelné, týdenní bázi nabízíme dětem možnost procvičení si jazykových schopností a dovedností formou vedeného jazykového kurzu. Naším cílem je rozšířit slovní zásobu zábavnou formou, procvičení gramatiky, ale především dětem umožnit zeptat se na jakoukoli problematickou látku zkušeného profesionála.

Anglický jazyk - pravidelné doučování 1. stupeň

Individuální online doučování angličtiny, které probíhá 1x týdně po dobu 60 minut. Naši lektoři si na každou hodinu připravují zábavné jazykové aktivity, a zároveň je dětem poskytnut prostor pro jakékoli dotazy ohledně látky probírané ve škole. Cílem je děti rozmluvit, rozšířit jejich slovní zásobu, ale především jim poskytnout pomocnou ruku, pokud čemukoli ve školní látce nerozumí.

Termín kroužku: : Dle individuální domluvy

Anglický jazyk - pravidelné doučování 2. stupeň a SŠ

Individuální online lekce anglického jazyka s profesionálním lektorem. Důraz je kladen zejména na konverzaci a praktické užití anglického jazyka. Dále je možnost do této lekce přijít s nějakým námětem, kdy dítě něčemu nerozumí a společně si tuto látku s lektory i studenty zopakují. Toto doučování probíhá 1x týdně v délce 60 min.

Termín kroužku: Dle individuální domluvy

Německý jazyk

Jedná se o individuální online doučování základů němčiny, jakožto dalšího volitelného jazyka. Není zde věkový limit, vítáme děti všech věkových kategorií. Lektoři zvládají doučování jakékoli jazykové úrovně.

Termín kroužku: Dle individuální domluvy

Francouzský jazyk

Jedná se o individuální online doučování základů francouzštiny, jakožto dalšího volitelného jazyka. Není zde věkový limit, vítáme děti všech věkových kategorií. Lektoři zvládají doučování jakékoli jazykové úrovně.

Termín kroužku: Dle individuální domluvy

Španělský jazyk

Jedná se o individuální online doučování základů španělštiny, jakožto dalšího volitelného jazyka. Není zde věkový limit, vítáme děti všech věkových kategorií. Lektoři zvládají doučování jakékoli jazykové úrovně.

Termín kroužku: Dle individuální domluvy

Potřebujete doučování jiných předmětů?

Individuálně jsme schopni zajistit i online doučování dalších předmětů. V případě zájmu prosím vyplňte následující formulář.

Termín kroužku: Dle individuální domluvy

Programování

Jedná se o online kroužek základů programování vedený zkušenými programátory. Vše koncipujeme maximálně motivační, názornou formou, aby děti kromě reálných praktických znalostí získaly i pozitivní motivaci k studiu programování a IT obecně, jelikož věříme, že toto je oblast, která je může po odchodu z dětského domova uživit a ve které mohou začít působit i v nízkém věku, ve kterém v mnoha případech z domova odchází.

Kurz je složen ze souboru interaktivních přednášek z oblasti informačních technologií a programování. V průběhu 10 lekcí se studenti seznámí s nejrůznějšími tématy jako například tvorba webových stránek, vývoj aplikací pro chytré telefony, zjistí, jak funguje internet, co stojí za vývojem nejznámějších sociálních sítí a mnohé další. V každé lekci se budeme zaměřovat na jinou oblast IT, aby děti získaly co nejrozsáhlejší náhled do oboru. Součástí kurzu bude i seznámení s praktickým využitím získaných znalostí a představení některých profesí. Přihlásit děti na kurz můžete pomocí formuláře níže.

Termín kroužku: Dle individuální domluvy

Zaujaly tě naše kurzy?

Jestli se ti nabídka našich kurzů zalíbila a rád by si se na některý z nich přihlásil, vyplň tento přihlašovací formulář a my se ti brzy ozveme.

Všechny kroužky budou probíhat online přes platformu Zoom, přístupnou přes odkaz, který Vám zašleme s předstihem emailem a přes který se děti budou moci přihlásit na PC i na svých telefonech.

* Pozn.: Na kroužek programování je vhodné se připojovat z počítače. Není nutný vlastní počítač pro každé dítě, mohou ho sdílet s ostatními. V případě zájemců bez možnosti připojení z počítače se děti mohou klidně připojit přes svůj mobilní telefon, ale nebudou mít možnost si vše odzkoušet a malá obrazovka telefonu nemusí vždy stačit.

Těšíme se na společné hodiny!

mise_nadeje_holub

Přihlašovací formulář

    Každou korunu proměníme na obrovský kus naděje ; )
    Budeme rádi, když podpoříte naši činnost.