FINANČNÍ GRAMOTNOST

Proč to děláme?

Rozumět financím a správně s nimi zacházet není snadné téměř pro nikoho. Děti z dětských domovů mají situaci o to těžší, že postrádají oporu a vzdělání v rodinném zázemí. Právě proto jsme tu my! Pomáháme dětem zorientovat se ve světě peněz. Právě nízká úroveň finanční gramotnosti je totiž často příčinou existenčních problémů, ve kterých se velká část mladých lidí po opuštění domova ocitne. Nemluvě o častém, nespravedlivém zdědění dluhů po rodičích, když mladý člověk dosáhne plnoletosti.

Jak pomáhame?

Jezdíme do dětských domovů na Moravě s našimi workshopy finanční gramotnosti, učíme děti finanční gramotnost online, pomáháme naší partnerské organizaci iPatron.cz a pracujeme na systematickém řešení oddlužování děti z dětských domovů. Není nic horšího, než když mladý člověk začíná svůj život po odchodu z domova s dluhy, za které ani nemůže. Mimo to organizujeme přednáškové akce pro širokou veřejnost, kde se snažíme upozornit na problémy mladých lidí v dětských domovech. V minulosti jsme ve spolupráci s Ekonomicko-správní fakultou Masarykovy univerzity a Exekutorskou komorou ČR také realizovali nejrůznější semináře, sportovní odpoledne a vzdělávací akce pro děti z domovů na Moravě.

Online rychlokurz Pro jednodušší start

Praktický průvodce prvními měsíci po opuštění dětského domova.

Kde a jak sehnat práci? Kolik co stojí? Čemu je lepší se vyvarovat a čemu jít naopak naproti?

Připojte se online k našemu kurzu a zeptejte se na cokoli, protože žádný dotaz není hloupý! 

Témata, kterým se na kurzu budeme věnovat formou her a diskuzí:

·        Bydlení (jaké jsou možnosti bydlení, jaké jsou s bydlením spojené náklady, co by měla obsahovat nájemní smlouva…)

·        Práce (kde práci hledat, jak si sestavit životopis, druhy pracovních úvazků, co musí obsahovat pracovní smlouva, jak vypadá výplatní páska…)

·        Co je potřeba si zařídit po odchodu z dětského domova a jak co nejvíce na začátku ušetřit

Termín: dle individuální domluvy

Přihlašujte se pomocí formuláře níže na stránce, zašleme Vám odkaz na videokonferenci. Není nutný vlastní počítač, stačí chytrý telefon.

financnigramotnost

Online finanční rádce

Online pokec o všech finančních otázkách, které máš. Jak se stát bohatým? Jak najít tu správnou práci? Jak žít pohodlný život?

V našem online finančním rádci s tebou rádi probereme cokoliv, co tě zajímá o penězích. Budeme se věnovat pouze tobě a pomůžeme ti tak najít to nejlepší řešení v tvé situaci.

Témata, kterým se můžeme společně věnovat:

  • Jak ušetřit peníze a co s nimi
  • Práce (kde práci hledat, jak na životopis, druhy pracovních úvazků, co musí obsahovat pracovní smlouva, jak vypadá výplatní páska…)
  • Bydlení (jaké jsou možnosti bydlení, jaké jsou s bydlením spojené náklady, kde hledat, co by měla obsahovat nájemní smlouva…)
  • Co je potřeba si zařídit po odchodu z dětského domova

Termín: napiš si o individuální termín na info@misenadeje.cz, připoj pár slov o sobě, jak se jmenuješ, ze kterého domova jsi a co by tě zajímalo nejvíc.

Do pár dní se s tebou spojíme a domluvíme nějaký termín.

proü pom†k†m Kaüka Veisov†_fingram

Proč pomáham?

„Je úžasné vidět jak doslova pár vět a pár minut času dokáže někomu dát naději na lepší start do života.“

Kačka Veisová, vedoucí projektu, studentka VŠE, obor Bankovnictví a pojišťovnictví

Máte zájem o přihlášení se na náš online rychlokurz pro jednodušší start do života po odchodu z dětského domova?

Stačí vyplnit následující formulář a my se Vám ozveme 🙂

mise_nadeje_holub

Přihlašovací formulář

Každou korunu proměníme na obrovský kus naděje ; )
Budeme rádi, když podpoříte naši činnost.